Serwis nart - cennik

Pakiet VIP (ostrzenie - regeneracja ślizgu - smarowanie) - 70-100zł (gratis niespodzianka!)
Pakiet podstawowy (ostrzenie, smarowanie) - 40-50zł
Ostrzenie krawędzi maszynowe - 30zł
Smarowanie nart - 20zł
Regeneracja ślizgu - 30-50zł

Podstawowe ustawienie wiązań bezpłatne.

Oferujemy także:

Montaż wiązań skitour - większość modeli dostępnych na rynku.
Regeneracja/naprawa fok skiturowych

Odwiedź także nasz sklep online:
sklep sportowy

Smarowanie nart i ostrzenie krawędzi

Dobrze nasmarowane i dobrze naostrzone narty to większy komfort większe bezpieczeństwo na stoku.
Jeżeli jeździmy tylko rekreacyjnie, smarowanie i ostrzenie krawędzi i ślizgów powinno nam wystarczyć na około tygodniowy wyjazd. Pamiętajcie jednak, że bardzo dużo zależy od naszej techniki jazdy oraz od warunków panujących na stoku.
W momencie kiedy występują oblodzenia i jeździmy mocno na krawędziach, należy rozważyć częstsze wizyty w serwisie narciarskim.
Jeżeli jeździsz bardziej wyczynowo niż rekreacyjnie, warto zastanowić się nad codziennym smarowaniem nart - dzięki temu narty będą szybsze i będą lepiej pracować na śniegu.
Ostrzenie krawędzi jest bardzo istotne. Brak dbałości o krawędzie powoduje, że stają się one coraz bardziej zaokrąglone, więc aby je dobrze naostrzyć zużywa się więcej narty niż w przypadku regularnego serwisowania.
W naszej wypożyczalni nart dowiecie się więcej na temat ostrzenia i smarowania nart.

Wiązania

Pomimo tego, że możemy samodzielnie ustawić wiązania nart, warto ustalić siłę wypięcia nart w serwisie lub po konsultacji z profesjonalistą. Przy zbyt niskiej skali wypięcia możemy się zdarzyć, ze narty wypną się w czasie jazdy, natomiast zbyt wysoka siła wypięcia spowoduje, że przy upadku narta może się nie wypiąć, co może być oczywiście powodem naprawdę groźnych kontuzji. Warto zatem skonsultować ustawienie wiązań już w wypożyczalni nart.