Wypożyczalnia nart skiturowych

Skitury

Nasza oferta nart skiturowych opiera się na nowych nartach marki VOLKL VTA - różne szerokości dostosowane dla poczatkujących i bardziej zaawansowanych skiturowców. Uzupełnieniem dla nart są buty ATOMIC BACKLAND - bardzo wygodny i lekki but, dobrze sprawujący się podczas podejść -jak również dość sztywny jeżeli chodzi o zjazdy.

Dodatkowo oferujemy fachowy serwis skitourowy - naprawa ślizgów, ostrzenie, smarowanie, regulacja wiązań. Dodatkową usługą jest regeneracja fok oraz montaż wiązań skiturowych m.in. DYNAFIT oraz Marker

Służymy doradztwem sprzętowym - przygotowujemy wyceny zakupu sprzętu dla klienta.

Doradzamy, szkolimy - organizujemy wyjścia początkowe z doświadczonymi narciarzami.

Cennik

WYPOŻYCZALNIA
(obowiązkowa kaucja 500zł)

ZESTAW (narty, foki, buty, kije) – 100zł / dzień
NARTY + foki – 60zł / dzień
BUTY - 50zł dzień
KIJE TELESKOPOWE – 15zł dzień

Wypożyczenie na okres powyżej:
- 3 dni – 5%
- 6+ dni – 20%

SERWIS SKITOUR

Montaż wiązań – 50-100zł
Regeneracja fok – 120-150zł
Pakiet VIP (ostrzenie-regeneracja ślizgu-smarowanie) – 70-100zł (gratis niespodzianka!!!)
Pakiet podstawowy (ostrzenie, smarowanie) – 40-50zł
Ostrzenie krawędzi maszynowe – 30zł
Smarowanie – 15-20zł
Regeneracja ślizgu – 30-50zł
Podstawowe ustawienie wiązań bezpłatne.
W sprzedaży impregnaty i woski do fok, zaczepy do fok etc.

Odwiedź także nasz sklep online:
sklep sportowy

Co to są skitury?

Skitury to narty, które są dostosowane do zjazdów a także do podchodzenia. Daje to możliwość zjeżdżania poza wytyczonymi trasami, dzięki czemu można nie korzystać z wyciągów. Narty skiturowe są dużo lżejsze od tradycyjnych nart (średnia waga to 1 - 1,5 kg) aby łatwiej było w nich podchodzić pod góę a zdecydowana większość nart skiturowych ma podwójny dziób lub otwór w dziobie narty. Wybór nart skiturowych jest już całkiem spory.

Jakie buty wybrać do skiturów?

Narty skiturowe wymagają elastycznych butów. Dzięki odpowiedniej elastyczności w kostce można pochylić się do przodu, a elastyczność w części śródstopia pozwala "stanąć na palcach". Buty do nart skiturowe wibram (żłobienia podeszwy), dzięki któremu po zdjęciu nart możemy łatwiej chodzić po śniegu i zachowywać równowagę.

Gdzie można jeździć na skiturach?

Wyruszenie w góry musi być przemyślane. Jeśli pokrywa śniegu jest głęboka, nie będziemy narażeni na przejazd po skałach, ale to nie jest jedyne niebezpieczeństwo. Przede wszystkim musimy dbać o to, by nie podciąć lawiny. Narty można z łatwością przywiązać do plecaka przy bardziej stromych podejściach.

Dlaczego wybrać skitury?

Skitury to powrót do narciarstwa z początku XX wieku. Narciarstwo skiturowe daje niesamowitą frajdę, ponieważ możemy przecierać szlak, wyznaczać drogę dla następnych narciarzy. Nie trzeba korzystać z wyciągów, więc nie musmy sta ćw kolejkach w tłumie innych narciarzy. Dzięki skiturom znowu poczujesz wolność!

Wypożyczalnia nart skiturowych

Nasza wypożyczalnia nart oferuje szeroki wybór nart skiturowych. Zapraszamy do Szczyrku na ulicę Beskidzką 50, doradzimy Ci jaki sprzęt wybrać i gdzie szukać odpowiednich tras.